گروه فنی دماساز
به وب سایت گروه فنی دماساز خوش آمدید.     ــ     رضایت مشتریان دماساز، ضمانت خرید شماست.


سوالات متداول

علت وجود نقاط سرد بر روی رادیاتور چیست؟

نقاط سرد روی رادیاتور می توانند  به دلایل ذیل ایجاد شوند:

·         رادیاتور به درستی نصب  نشده است.

·         هد پمپ سيركولاسيون خیلی کم است یا پمپ با قدرت بسیار پایین کار می کند که موجب کاهش سرعت جریان در مدار می شود.

·         هوای زیادی در رادیاتور وجود دارد.

·         هد شیرترموستاتیک متصل شده به رادیاتور توسط قسمتی از مبلمان یا پرده ها پوشیده شده که این امر موجب بالا رفتن درجه حرارت ترموستات نسبت به دمای داخل اتاق می شود. به همین دلیل سوپاپ به طور کامل یا تاحدی بسته شده و سرعت جریان کاهش می یابد.

·         دمای آب تولید شده توسط سیستم گرمایشی پایین است.

·         شیر ترموستاتیک به درستی تنظيم نشده است.

·         هد شیرترموستاتیک در معرض منبع بیرونی و بزرگی از گرما مانند اشعه خورشید قرار دارد که در این حالت، ترموستات به حرارت مطلوب  رسیده و مسیر ورودی آب به رادیاتورها کاملا یا تا حدی مسدود می شود.

·         در صورتی که طول رادیاتور بیش از حد بلند باشد و هر دو انشعاب ورودی و خروجی از یک طرف رادیاتور متصل گردد احتمالا آب درتمام طول رادیاتور جریان نمی یابد. در واقع انشعاب ورودی و خروجی رادیاتورهایی که بیش از حد طولانی هستند باید در دو طرف رادیاتور قرار گیرند.

·         ناخالصی هایی در شیر رادیاتور وجود دارد. با جریان یافتن آب داخل رادیاتور، ذرات معلق در شیر ورودی رادیاتور انباشته شده و به طورقابل توجهی جریان آب کاهش می یابد.      

چرا صداهایی از رادیاتور شنیده می شود؟

·          صدای تق و تق رادیاتور نشان می دهد که بین انشعاب ورودی و خروجی ارتباط درستی برقرار نگردیده است.

·         صدای خش خش به دلیل وجود فشار بیش از حد داخل رادیاتور است که قدرت و سرعت بیش از حد پمپ سیستم      گرمایشی این اشکال را به وجود می آورد.

·         صدای تیک تیک داخل رادیاتور نشان می دهد، در سیستم ،لوله ها، رادیاتور و دیوار تنش و فشاری وجود دارد.

چطور می توان از یخ زدن رادیاتور پیشگیری کرد؟

·         همیشه رادیاتور را به شیر ترموستاتیک مجهز کنید تا به آب گرم موجود در سیستم مرکزی دسترسی داشته باشید در واقع با قرار دادن ترموستات روی علامت ستاره می توانید از بسته شدن دریچه ترموستات و یخ زدن رادیاتور جلوگیری کنید.  

·         در فصل زمستان مدت زمانی که در خانه نیستید (حتی برای مدتی نسبتا  کوتاه یا چند روز ) تنظیمات رادیاتورها را تغییر ندهید.

·         تصور نکنید که گرمای تولید شده در فضاهای مجاور به طور اتوماتیک مانع از یخ زدگی مکان هایی خواهد شد که آنها را گرم نمی کنید، به عبارت دیگر در هر زمانی از روز یا سال از وجود حداقل دما در هر فضا  اطمینان حاصل کنید.

چطور می توان میزان رادیاتورهای مورد نیاز یک ساختمان را بر آورد کرد؟

·         محاسبه گرمای مورد نیاز اتاق بسیار پیچیده است. برای تعیین بازده و سایز رادیاتور مورد نیاز، محاسبه میزان اتلاف حرارت ساختاری محیط و حرارت تهویه،  الزامی است.به جزئیات بیشتر در توضیحات ذیل توجه  کنید:

 

اتلاف حرارت ساختاری: 

·         تفاوت درجه حرارت داخل و خارج ساختمان منجر به کاهش درجه حرارت آن به پایین ترین درجه و از دست رفتن حرارت می شود. کاهش درجه حرارت از طریق دیوار ،کف، پنجره ها و سقف ها صورت می پذیرد که با محاسبه و آگاهی از میزان خروج حرارت از این سطوح می توان ساختمان را به درجه حرارت  مطلوب رساند.

 

اتلاف حرارت تهویه:

·         حرارت از یک سو  بواسطه تهویه از دست می رود و از طرفی دیگر بواسطه جریان هوا در اتاق که البته سرعت این جریان را می توان با محاسبه تغییرات هوا در هرساعت بدست آورد یعنی با تقسیم حجم هوای در حال حرکت کل  اتاق در هر ساعت  بر حجم اتاق.

 

 جمع کل  اتلاف حرارت در اتاق:

·         کل حرارت از دست رفته اتاق با این فرمول  محاسبه  می شود:  اتلاف  حرارت ساختاری + اتلاف حرارت  تهویه.

·         با استفاده از این فرمول می توان میزان حرارت مورد نیاز اتاق را در شرایط مطلوب بدست آورد. البته این فرمول برای تعیین اندازه ی رادیاتور اتاق هم  بکار می رود و در صورت تکرار این فرآیند برای هر کدام از اتاقها،  داخل ساختمان کاملا گرم می شود.

 

 

  مزایای نصب  شیر ترموستاتیک  بر روی رادیاتور  چیست ؟

·         با اتصال شیرترموستاتیک به رادیاتور می توان به راحتی درجه حرارت اتاق را تنظیم کرد و در صورتیکه اندازه رادیاتور مناسب اتاق نباشد نصب شیر ترموستاتیک به رادیاتور مانع از افزایش بیش از حد درجه حرارت و کنترل دمای اتاق و در نتیجه موجب جلوگیری از اتلاف انرژی می شود. شیر ترموستاتیک با تنظیم اتوماتیک میزان ورود آب گرم به داخل رادیاتور علاوه بر حفظ گرمای محیط  کنترل فوق العاده ای را نیز در سیستم مرکزی ایجاد می کند.

 

  محل قرار گیری رادیاتور باید چگونه باشد؟

·         سردترین نقطه اتاق مثلا زیر پنجره بهترین مکان برای رادیاتور است.اطلاعات تماس دماساز
آدرس فروشگاه : زنجان خیابان صفا روبروی کارخانه کبریت سابق پلاک 170

دماساز با بزرگترین شبکه خدمات پس از فروش

تلفن تماس با فروشگاه      33472745-024 (8خط)

کلیه حقوق وب سایت متعلق به گروه فنی دماساز می باشد. 2005-2017