گروه فنی دماساز
به وب سایت گروه فنی دماساز خوش آمدید.     ــ     رضایت مشتریان دماساز، ضمانت خرید شماست.


راهنمای خریداران
نحوه ی انتخاب رادیاتور:
رادیاتور یکی از مهمترین اجزای سیستم گرمایشی (موتورخانه مركزي و پكيج ) است، انتخاب یک رادیاتور مناسب به صاحبخانه این اطمینان را می دهد که پول و انرژی گرمایشی منزلش را هدر نداده است.

جهت تعیین میزان بازدهی و اندازه ی رادیاتوری که در یک اتاق خاص تعبیه خواهد گردید محاسبه ی میزان اتلاف حرارت ضروری است. ميزان اتلاف گرمایي منزل را كه در نهايت به دست مي آيد می توان با رادیاتوری كه خروجی یکسان یا بالاتري دارد تطبيق داد ( بر حسب وات). تخمین اندازه مناسب رادیاتور برای یک اتاق را می توان با استفاده از محاسبه ی استاندارد برآورد کرد، اما برای دقت بیشتر می توان با یک مهندس تاسيسات با تجربه و یا مجري و طراح تاسيسات مشورت نمود.

به هنگام محاسبه ی ملزومات گرمایشی یک اتاق در نظر گرفتن سایر عوامل موثر در میزان اتلاف گرمایشی مهم است، بعنوان مثال:

•دمای بیرون: میزان گرمای تلف شده ی یک ساختمان به موقعیت منطقه ای آن بستگی دارد. هر چه دمای محیط بیرون سردتر باشد میزان اتلاف گرما بیشتر خواهد بود.

•موقعیت ساختمان و شرایط وزش باد: ساختمان هایی که در فضای باز و مناطق بادی واقع شده اند بیشتر از ساختمان های مشابهی که در مناطق مسکونی واقع هستند گرما از دست می دهند.

•عمر ساختمان: ساختمان های مدرن معمولا نسبت به ساختمان های کهنه و صدمه دیده بیشتر و بهتر ایزوله شده اند و بدلیل انتقال گرمایش اندک، نیاز به گرمای کمتری جهت حفظ دمای متعادل دارند.

•پنجره و شیشه ها: پنجره های با کیفیت و دو جداره، میزان انتقال گرما را کاهش داده و هزینه های گرمایشی خانه را کاهش می دهند.

•وضعیت دیوارهای بیرونی: اتاق هایی که دیوار خارجی ندارند میزان انتقال گرمایی کمتری خواهند داشت.

•دمای داخل منزل: نوع استفاده از اتاق نیز در انتخاب اندازه رادیاتور باید مدنظر قرار گیرد. هر چه اتاق به دمای بیشتری نیاز داشته باشد، رادیاتور بزرگتری مورد نیاز است.


•پارامترهای گرمایشی: در بسیاری از موارد جدول های اتلاف گرماي رادياتور بر اساس استاندارد صنعتی اروپا ( EN442 ) می باشند. یا به عبارت دیگر دمای آب ، جریان و بازگشت و دمای داخلی در حد 20/70/90 درجه سلسيوس (ΔΤ 60) محاسبه می گردند. اگر نصب بر اساس پارامترهایی غیر از پارامترهای داده شده صورت گیرد و یا دمای داخلی کمتر یا بیشتر از 20 درجه باشد، عوامل اصلاحی باید مد نظر قرار گیرد.

در حد ممکن رادیاتورها باید روی دیوار خارجی و زیر پنجره نصب گردند. در این صورت هوای سردی که از طریق پنجره به داخل جریان پیدا می کند، توسط رادیاتور گرم شده و در همه جای اتاق پخش می گردد. همچنین استفاده از چند رادیاتور کوچک به جای یک رادیاتور حجیم، در یک اتاق بزرگ، موجب توزیع بهتر گرما خواهد شد. اندازه ی فیزیکی رادیاتور نیز مهم است، زیرا موجب متوازن نشان دادن اتاق می گردد. درست نیست اگر رادیاتور کوچک اما پربازدهی، به یک دیوار بزرگ و خالی نصب شود. از دیدگاه زیباشناسی بهتر است، از رادیاتور بزرگتر با بازده کمتر به ازای هر متر مربع استفاده شود. اگر رادیاتور بعنوان مثال توسط پرده ها پوشیده خواهد شد، باید برای جبران کاهش انتقال گرما از رادیاتور بزرگتری استفاده کرد. در اتاق های با رطوبت بالا مانند حمام و سونا نباید از رادیاتورهای پنلی و تزئینی استفاده کرد مگر اینکه از سیستم تهویه ی مناسب استفاده شود، در حمام استفاده از حوله خشك كن بهترين انتخاب است.

ارتفاع رادیاتور بستگی به فاصله ی بین پنجره تا کف زمین دارد. لبه ی پایین رادیاتور می بایست حداقل 10 سانتی متر از کف زمین و لبه ی بالایی حداقل 10 سانتی متر از پنجره فاصله داشته باشد.

 اطلاعات تماس دماساز
آدرس فروشگاه : زنجان خیابان صفا روبروی کارخانه کبریت سابق پلاک 170

دماساز با بزرگترین شبکه خدمات پس از فروش

تلفن تماس با فروشگاه      33472745-024 (8خط)

کلیه حقوق وب سایت متعلق به گروه فنی دماساز می باشد. 2005-2017